Concert Solidari. SIGUEM TERRA D'ACOLLIDA!!

Els alumnes de la nostra escola van participar al Concert Solidari on ens van apropar a la situació de les persones refugiades i migrades

| 23-02-2017
Mobilitzem-nos, no ens quedem de braços creuats!

Dissabte els nostres alumnes van participar al Concert Solidari a favor de les persones migrants i refugiades que va tenir lloc al CCIB (Centre de Convencions Internacional de Barcelona).

Els alumnes, educadors i famílies de Jesuïtes Educació volem acompanyar als qui pateixen, perquè les nostres responsabilitats poden fer un món millor.

Durant una hora aproximadament el grup Singfonics i els alumnes de les escoles de música de JE ens van fer viure de primera mà el dur viatge que estant patint les persones migrants i refugiades. Des de la guerra, passant per a la fugida de casa seva, creuant el mar en situacions realment perilloses i l’arribada a altres països a on, lluny de ser acollits, es troben amb un mur infranquejable.

“ Què podem fer? Podem mirar, conèixer la situació de les persones migrants. Ens podem apropar a la seva situació si conèixer de primera mà la seva realitat. Obrim el cor, obrim les mans...SIGUEM TERRA D’ACOLLIDA!”. Aquestes eren les paraules que ha compartit amb nosaltres Llorenç Puig sj. President de Jesuïtes Educació.

Enric Masllorens, Director General de Jesuïtes Educació ens encoratjava per a passar a l’acció: “Osadia i audàcia. Ara per ara, l’acollida és una obligació en una societat solidària. Volem actuar per a que tinguin refugi. ACTUEM!"

El Concert va acabar amb la canço Refugis, composada per Josep Barcons i Albert Balasch, cantada per alumnes de totes les escoles de Jesuïtes Educació amb la col·laboració de la cantant Lucrecia.

 

 

Comparteix